راهنمای ساکنان و گردشگران دبی

بهترین مکان‌ها برای رانندگی در صحرا در امارات

تقویم خود را برای آخر هفته خالی کنید، چون قصد داریم بهترین مکان‌ها را برای رانندگی در صحرا در کشور امارات به شما معرفی کنیم.
با توجه به اینکه ماه‌های نسبتاً خنک را در پیش داریم، اکثر ما به این فکر می‌افتیم که از شهر خارج شویم و مدتی را در طبیعت سپری کنیم و این البته به معنای رانندگی در صحرا است! امارات مملو از مکان‌ها و مسیرهای دیدنی و زیبا است که می‌توانید به کاوش و تجربه‌ی آنها بپردازید. پس تقویم خود را برای آخر هفته خالی کنید، چون قصد داریم چهار تا از بهترین مکان‌ها را برای رانندگی در صحرا در کشور امارات به شما معرفی کنیم.


1. سد شوکه، رأس‌الخیمه


سد شوکه، رأس‌الخیمه سد شوکه، رأس‌الخیمه


سد شوکه، که درست در خارج از رأس‌الخیمه واقع شده است، نه تنها منظره‌های دیدنی خوبی دارد، بلکه از سبزه‌زارهای مردابی و برکه‌های وادی نیز برخوردار است. ساختمان سد به خوبی نگهداری و حفظ شده است، بنا بر این، افراد می‌توانند در امتداد سد قدم بزنند و حتی در صورتی که هوا مساعد باشد، به روی شن‌های نرم در پایین بروند. سد شوکه برای موتورسوارها، ستاره‌شناس‌ها، عکاس‌ها، و تفریح کنندگان نیز مناسب است. این سد چندین مسیر کوهستانی دارد که می‌توانید با شاسی‌بلند خود در آن رانندگی کنید. ولی یادتان باشد که اگر باران بیاید، در اینجا خیلی زود سیل جاری می‌شود، بنا بر این، قبل از رفتن وضع هوا را چک کنید.


2. از ساحل تا ساحل: از دبی به کلبا، شارجهمحل مورد توجه در اینجا خور کلبا است: این بیشه، به عنوان یک پناهگاه مهم طبیعت، محل پرورش گونه‌های نادر پرندگان، از قبیل ماهی‌خورک طوق‌دار و سسک درختي دم‌دراز به شمار می‌رود. در سال 2012، شارجه دسترسی به خور را قطع کرد تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود، با این حال، هنوز هم با دوربین می‌توان این پرندگان را مشاهده کرد. نکته‌ی جالب دیگر این سفر مسیر آن است که نیاز به یک خودروی شاسی‌بلند 4x4 دارد تا بتوانید از جاده‌ی پیچ در پیچ کوهستانی نزدیک حتا عبور کنید و باز به جاده‌ی زیبای شارجه-کلبا برسید.


3. صخره‌ی فسیل، شارجه


صخره‌ی فسیل، شارجه صخره‌ی فسیل، شارجه


صخره‌ی فسیل مقصد مناسبی برای متخصصان و تازه‌واردان رانندگی در صحرا است، که تجربه‌ی فرح‌بخش رانندگی را با ترکیب مناسبی از سختی و آسانی ارائه می‌کند. در طول این مسیر، فرصت پیدا می‌کنید که شترها را که در صحرا حرکت می‌کنند، ببینید. صخره‌ی فسیل و صخره‌ی شتر در نزدیکی آن محل‌های خوبی برای پیک‌نیک هستند.


4. واحه‌ی لوا، ابوظبی


واحه لیوا واحه لیوا


این مهم‌ترین رانندگی در صحرا به شمار می‌رود، زیرا طول رانندگی به حدی است که نیاز به تلاش بالایی دارد. چند روز را هم باید وقت بگذارید تا در نقاط جالب این منطقه، مانند مزارع، آبگیرها، و حتی وسایل نقلیه‌ی رها شده گشت و گذار کنید! یک بار سفر به لوا هرگز کافی نیست، به همین خاطر است که خیلی از افراد هر موقع وقت داشته باشند، دوباره به لوا سفر می‌کنند.

*بهترین مکان‌ها برای رانندگی در صحرا در امارات را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟

  • سفر مدیا
  • سروش گشت
  • مهتا سیر
  • متین گشت
  • محل تبلیغات شما
  • محل تبلیغات شما

تازه های دبی فا

تازه های برند ها و شعب

سینما ریل
reelcinema
اسپینس
spinneys
پاریس گالری
paris gallery
کارفور
carrefour

تازه های تور درون شهری دبی

تور دبی گردش با قایق
speed boat tour from dubai marina
تور دبی بالن سواری
sunrise hot air balloon ride from dubai
تور دبی کویر نوردی با شتر
half day camel trekking desert safari

تازه های شرکت های تجاری دبی

بستن
سفر دبی از قشم
فیلیپس و دبی از کارآمدترین لامپ LED جهان پرده برداری کردند
تور آکواریوم دبی و برج خلیفه
شرکت ماجد الفطیم
IFLY تجربه بی نظیر پرواز
سینما ریل
تاریخچه دبی
طرح جدید هم‌سفری برای کاهش ترافیک دبی
پاریس گالری
آتش سوزی هتل آدرس دبی (العنوان) در شب سال نو

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا