راهنمای ساکنان و گردشگران دبی

غذا دادن به کوسه ها در آکواریوم دبی مال

فیلم یک کوسه سفید بزرگ که در مسیر خود به سمت یک قفس که از سواحل مکزیک به آب انداخته شده بود ضربه میزد، اخیرا به شدت همه گیر شده. غواص داخل آن آسیبی ندید، اما هنوز هم به طرز مرموزی مشخص نیست که کوسه چطور وارد قفس شد، که باعث می شود متوجه شوید همیشه امکان وقوع حوادث عجیب و غریب وجود دارد.

با در نظر داشتن این معضل جزئی، من به آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی، یکی از جدیدترین تجارب موجود در جاذبه های توریستی دبی مال رفتم: رویارویی با کوسه (Shark Encounter).

2017_toto_1.5_base

من می دانستم که وقتی قفس در داخل آب فرو برده می شود، جای من در یک جعبه فلزی بسته امن خواهد بود. و با توجه به این که این بزرگترین آکواریوم معلق در جهان، با تعداد زیاد بازدیدکننده از مرکز خرید است، من کاملا مطمئن هستم که این حیوان درنده که به طرز شومی "مرگ سفید" نامگذاری شده، ساکن این دنیای آب ده میلیون لیتری نیست.

اما کوسه های زیادی آنجا وجود دارند که شما مطمئنا نمی خواهید هیچ کدام از آنها را نوازش کنید، همانطور که مربیان ما بعدا توضیح می دهند. نام تجربه رویارویی با کوسه از نزدیکی شما به دو گونه کوسه اصلی، یعنی ببر ماسه ای و گورخری برای غذا دادن به آنها برگرفته شده است. یک غواص متخصص در داخل قفس به سمت شکارچیان گرسنه غذا می گیرد، در حالی که شما یک فاصله امن را حفظ کرده و بر تنفس خود متمرکز می مانید.

این تجربه شامل یک مخزن اکسیژن یا نیازمند مدرک رسمی غواصی نیست. در عوض، بازدید کنندگان یک کلاه سبک فضانوردی می پوشند که حباب هوا ایجاد می کند، بنابراین می توانید در زیر آب نفس بکشید. همچنین مربیان در مورد این که چطور خودمان را همسان و یکنواخت کنیم صحبت می کنند، که اساسا به معنی گرفتن سوراخ های بینی با انگشتان، و دمیدن هوا از گوش ها، برای فشرده سازی فشار در طول پایین رفتن در آب است.sharkweb3_base

با صحبت های آموزشی مختصر اما جامع، من و همسرم لباس های شنایمان را پوشیدیم و بعد از آن زنجیرهای هفت کیلویی به کمر ما بسته شد تا وزنمان زیاد شود و ما را به سمت پایین داخل قفس بکشد.

زمان آن فرا رسید. همانطور که ما پله ها را به طرف سطح آب پایین می رفتیم، کمی استرس گرفتیم، اما بیشتر به خاطر نداشتن یک مخزن اکسیژن مناسب، تا جویده شدن یکی از اعضای بدنمان توسط یک سلاشیمورفا (نام علمی کوسه ها)ی گونه برآمده.

وقتی وارد آب شدیم، مرحله به مرحله پایین می رفیتم. مطمئنا من هنوز هم می توانستم با کلاه روی سرم به خوبی نفس بکشم. احساس عجیبی دارد. احساس می کنید تمام بخش های بدن شما زیر آب است به جز سرتان. فقط کافی است که آرام باشید و نفس بکشید چون کلاه به طور مداوم برای شما اکسیژن تولید می کند.

آکواریوم دبی مملو از موجودات دریایی است و زمانی که قفس چند متر پایین می رود، ما با انواع گونه های دوست داشتنی کاملا احاطه می شویم.

کوسه های ریشو، کوسه های مرجانی باله سفید، ماهی های پهن برقی بینی گاوی، صخره های مرجانی خاکستری، کوسه های پرستار، و در مجموع 300 گونه در اطراف ما هستند. بعضی ماهی های باریک تر از حضور ما نمی ترسند و به اطراف میله های قفس می آیند و خیلی عادی به داخل قفس شنا می کنند، درست در مقابل چهره های مات و مبهوت ما.2017_toto_2_base

درست همان موقعی که ما فکر می کنیم این تجربه فوق العاده نمی تواند از این سورئال تر باشد، غذا دادن به کوسه ها شروع می شود. غواصان با سطل های پر از ماهی وارد محوطه می شوند، و همانطور که من بر روی زانوهایم به اطراف می چرخیدم، حداقل یک دو جین کوسه گورخری شش فوتی تنها چند اینچ با من فاصله داشتند، و مشتاقانه منتظر اولین گاز بودند.

آنها سریع و غیر قابل پیش بینی اند، اما بیشتر زیبا هستند تا ترسناک. آنها قبل از فرار کردن، ماهی هایی که غواصان با دستکش های مخصوص به آنها می دادند را با سر و صدا می بلعیدند.

کوسه های ببری ماسه ای، با دندان های تیز بسیار تهدید آمیزتر هستند، و به ایده ما از "کوسه های خون آشام" بسیار نزدیک ترند، حداقل در ظاهر.

همسرم به شانه من زد و با حالت نگرانی به یکی از این گونه ها اشاره کرد – یک کوسه جوان که راهش را به طرف قفس ما کج کرده بود – و چند میلی ثانیه بعد توسط غواص به عقب هل داده شد. این یک "تجربه عجیب" نبود، اما قطعا هیجان انگیز بود.

sharkweb_base

از همه مهمتر، این نمونه خوبی است از این که چرا کوسه ها بد تعبیر شده ترین گروه گونه های قلمرو حیوانات هستند – 440 نوع در کل، که هر یک از آنها متفاوت اما جذاب است و کاملا ارزش دیدن از نزدیک در یک محیط امن را دارد.

این تجربه در آکواریوم دبی مال به همین دلایل خاص است – تنوع گسترده کوسه ها و گونه های دریایی دیگری که شما از نزدیک و بدون نیاز به مجوز غواصی یا حتی بدون این که شنا بلد باشید با آنها روبرو می شوید.

این تجربه کاملا منحصر به فرد است، به خصوص وقتی که نگاه زل زده خریداران در مرکز خرید دبی مال که در حال تماشای شما در قفس هستند را می بینید – یک نگاه به مراتب تهدید آمیزتر.2017_toto_3_base

 

600 درهم، رویارویی با کوسه توسط مرکز غواصی البوم (Al Boom) در آکواریوم و باغ وحش زیر آب دبی، در دبی مال اداره می شود

*غذا دادن به کوسه ها در آکواریوم دبی مال را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟

تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
سفر دبی با کشتی
travel to dubai by ship
109 رستوران ایرانی در دبی
109 iranian restaurant in dubai
راهنمای کامل بهترین مراکز خرید دبی
the complete guide dubai shopping centers
غذا دادن به کوسه ها در آکواریوم دبی مال
shark feeding at dubai aquarium underwater zoo
غذاهای سنتی عربی
delicious foods in dubai
10 واقعیت جالب درباره دبی
10 interesting facts about dubai
چشم دبی
dubai eyes
گردشگری ابوظبی
tourism abu dhabi
سواحل دبی
dubai beaches
سینما در دبی
cinema in dubai
یک بندرگاه جدید بین جزیره نخل و دبی مارینا ایجاد شود
theres going to be a new suburb in between the palm and dubai marina

تازه های برند ها و شعب

شرکت های ساختمانی برتر در دبی
top 10 construction companies in dubai
سینما ریل
reelcinema
اسپینس
spinneys
پاریس گالری
paris gallery
کارفور
carrefour

تازه های تور درون شهری دبی

تور دبی گردش با قایق
speed boat tour from dubai marina
تور دبی بالن سواری
sunrise hot air balloon ride from dubai
تور دبی کویر نوردی با شتر
half day camel trekking desert safari

تازه های شرکت های تجاری دبی

بستن
لباس مردم دبی
دبی به ابوظبی | بهترین مسیرها برای سفر از دبی به ابوظبی
راهنمای پالم جمیرا
کنفرانس و نمایشگاه ساخت بیمارستان و مرکزهای درمانی دبی
امارات اولین پرواز در طولانی ترین مسیر جدید جهان را تکمیل می کند
کابین های بیزینس جدید در پرواز های آدلاید امارات
مرد متهم به قتل همسرش در امارات به وسیله اسید، به مرگ محکوم شد
شرایط و قوانین ویزای امارات متحده عربی
نخستین مرکز خرید الهام گرفته شده از طبیعت در دبی احداث می‌شود
برنامه حذف پنجره از هواپیماهای امارات

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

جستجو