راهنمای ساکنان و گردشگران دبی

بررسی حقوق مشاغل مختلف در دبی

در قسمت قبل مقیاس حقوق و دستمزد کار در دبی را بررسی کرده و اعلام کردیم در این شهر چیزی تحت عنوان حداقل حقول وجود ندارد و همه چیز توافقی است. با این حال حد و اندازه‌ هایی مشخص برای حقوق مشاغل مختلف در دبی وجود دارد. در این قسمت همچنین نحوه محاسبه حداقل حقوق های کارگری همچون راننده ها، خدمت کاران و باغبان ها را عنوان کردیم. اما در مطللب کنونی قصد داریم به بررسی حقوق مشاغل دیگر در دبی بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با قوانین مربوط به دستمزد و پرداختی و دریافتی در شهر دبی، حتما مطلب پیشین را خوانده و سپس در این مطلب با ما همراه باشید.

حقوق مشاغل مختلف در دبی


همانند کارهای کارگری، مشاغل در بخش گردشگری و خدمات نیز دریافتی بسیار کمی دارند. بسیاری از افراد فعال در این زمینه های شغلی از کشورهایی آسیایی مخصوصا فیلیپین هستند. اما برخی مشاغل در این دسته همچون خدمه هواپیماها در مقایسه با بقیه موقعیت های شغلی وضعیت بهتری داشته و همچنین دستمزد بیشتری دریافت می‌کنند. کار پرستاری در دبی نیز برای برخی جذاب است. درخواست برای این شغل تقریبا بالاست، اما حقوق آن، آن‌چنان خوب نیست.

حقوق مشاغل در دبی

مسئولان پذیرش و منشی ها به ازای کار کردن برای ساعت هایی طولانی، حقوق کمی دریافت می‌کنند. با این حال اگر مقام آن‌ها به دستیار شخصی رییس یک شرکت بزرگ ارتقا پیدا کند، حقوق دریافتی شدیدا جذاب خواهد شد. دستمزد فرد اگر به زبان های عربی و انگلیسی مسلط باشد بسیار بیشتر از حد معمول خواهد بود. در برخی مواقع این حقوق تا اندازه دریافتی افراد دارای تخصص های مهم افزایش پیدا می‌کند.

برای مدیریت در بخش های میانی شرکت ها، اغلب افراد استخدام شده از کشورهای آسیایی همچون هند و یا مهاجران عربی هستند. حقوق آن‌ها چیزی بین متوسط تا معقول است. افراد دارای سابقه مدیریت مخصوصا اگر در شرکت های بزرگ مشغول خدمت باشند، عموما دریافتی های بسیار خوبی دارند.

بررسی حقوق مشاغل دیگر


تدریس از جمله زمینه های شغلی است که با وجود تقریبا تخصصی بودن در برخی مواقع پرداختی برای آن کم بوده و بین 2 هزار درهم تا 10 هزار درهم متغیر است. به عنوان نمونه معلم یک مهد کودک می‌تواند چنین حقوقی داشته باشد. اما حقوق مشاغل در مدارس با برنامه های درسی انگلیسی یا مدارس خصوصی غربی بیشتر بوده و حداقل دریافتی به 5 هزار درهم تا 15 هزار درهم افزایش می‌یابد. حقوق برخی از موقعیت های شغلی در این مدرسه ها گهگاه تا 20 هزار درهم نیز می‌رسد!

حقوق مشاغل در دبی

حقوق ها ممکن است در یک مدرسه و در یک موقعیت کاری، بسته به ملیت معلم تفاوت داشته باشد. معلمان مدارس عمومی ممکن است تا سقف 30 هزار درهم نیز بسته به تجربه کاری، سابقه و دیگر فاکتورها حقوق ماهیانه داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: درباره ممنوعیت ویزای دبی و قوانین آن بیشتر بدانید (قسمت اول)

افراد فعال در زمینه های شغلی همچون معماران، وکلا، حسابداران، خلبانان دیگر به کشورهای آسیایی ختم نشده و از تمامی کشورها، افرادی دارای این تخصص ها در دبی مشغول به کار هستند. اما شرکت های معتبرتر معمولا برای شغل های سطح بالاتر تلاش می‌کنند افرادی مجرب را با ملیت غربی استخدام کنند. حقوق این دسته از شغل ها نیز می‌تواند در برخی مواقع پایین باشد، اما افراد زیادی در آن‌ها دریافتی بسیار خوبی دارند.

حقوق مشاغل در دبی

پرشک ها نیز از ملیت های مختلفی هستند، اما اغلب آن‌ها افرادی باتجربه از کشورهای غربی‌اند. حقوق آن‌ها بین متوسط تا خوب است و به طور دقیق‌تر به کلینیک یا بیمارستان محل خدمت، دیگر پزشک ها و باز هم ملیت بستگی دارد.

مدیران، مدیران پروژه، مدیران ارشد و مدیران عامل و همچنین مدیران اجرایی بین سال‌ های 2006 تا 2008 حقوق بسیار خوبی داشتند، اما زمانی که انفجار در ساخت و ساز دبی در سال 2009 فروکش کرد، دریافتی آن‌ها کاهش یافت. مدیران ارشد شرکت ها اغلب دارای ملیت اماراتی و یا غربی بوده و حقوق این دسته از شغل های مدیریتی، همانطور که انتظار داریم بسیار خوب است. تقاضا برای این شغل ها بسیار بالاست. حقوق یک مدیر عامل بسته به بزرگ و یا کوچک بودن شرکت متفاوت است. در قسمت بعد، حقوق مشاغل مختلف در دبی، حتی آن‌هایی که در این مطلب ذکر شده و یا نشده‌اند را در قالب یک جدول منتشر خواهیم کرد.

*بررسی حقوق مشاغل مختلف در دبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

*این مطلب چطور بود؟

هزینه زندگی در دبی
how much does it cost to live in dubai
8 وبسایت خرید آنلاین برتر در دبی:
8 best online shopping websites in dubai
یافتن کار در دبی
get a job in dubai
تحصیل در مدارس دبی
going to school in dubai
رمضان در دبی
ramadan in dubai
قوانین مالی و حمل پول در دبی
financial and carry money in dubai
زبان ، مذهب و واحد پول در دبی
language religion currency in dubai
سفر به دبی در تابستان
travel to dubai in summer 2
مترو در شهر دبی
dubai subway system
سفر دبی هزینه
price travel to dubai
اطلاعات ضروری کل حمل و نقل دبی
transportation of essential information dubai

تازه های دبی فا


Notice: Undefined variable: url in /home/dubaifaa/public_html/functions.php on line 282
سفارت آمریکا در دبی
Consulate General of the United

Notice: Undefined variable: url in /home/dubaifaa/public_html/functions.php on line 282

Notice: Undefined variable: url in /home/dubaifaa/public_html/functions.php on line 282
برج احمد عبد الرحیم العطار
Ahmed Abdul Rahim Al Attar Tower

Notice: Undefined variable: url in /home/dubaifaa/public_html/functions.php on line 282

تازه های برند ها و شعب

شرکت های ساختمانی برتر در دبی
top 10 construction companies in dubai
سینما ریل
reelcinema
اسپینس
spinneys
پاریس گالری
paris gallery
کارفور
carrefour

تازه های تور درون شهری دبی

تور دبی گردش با قایق
speed boat tour from dubai marina
تور دبی بالن سواری
sunrise hot air balloon ride from dubai
تور دبی کویر نوردی با شتر
half day camel trekking desert safari

تازه های شرکت های تجاری دبی

بستن
اطلاعات ضروری کل حمل و نقل دبی
نُه ایستگاه در امتداد کانال آبی دبی
تور گردش در ابوظبی از دبی
دبی در بین پربازدیدترین شهرهای دنیا رتبه ششم را در اختیار دارد
قایق سواری بر روی خور
کانال آب دبی رونمایی شد
سفر دبی از قشم
هلدینگ آرمادا
اجاره خودرو و رانندگی در دبی
10 واقعیت جالب درباره دبی

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟