راهنمای ساکنان و گردشگران دبی

سواحل دبی

سواحل دبی : شهر دبی واقع در کشور امارات متحده عربی ، علاوه بر تمامی نقاط گردشگری ساخت بشر ، که مسافران بسیاری را به سوی خود جلب می نماید ، دارای مناطق دیدنی و تفریحی خدادادی نیز هست . یکی از این مناطق سواحل دبی است . اگر شما نیز عازم دبی هستید ، در برنامه سفر دبی خود حتما جایی برای تفریح در سواحل دبی نگه دارید . خصوصا در فصل گرما که هوای امارات بیشتر از همیشه گرم است و شنا و آب تنی واقعا لذت بخش خواهد بود .

قوانین و مقررات استفاده از سواحل دبی


به منظور برقراری امنیت و آسایش گردشگران ، برای استفاده از ساحل های دبی قوانین خاصی وضع شده است . به عنوان مثال بردن سگ ها و حیوانات اهلی به سواحل ممنوع است .
بردن اوتومبیل و رانندگی در این سواحل ممنوع است .
همچنین برافروختن آتش ، طبخ خوراک ، چادرزدن و برگزاری های جشن های بزرگ در مناطق ساحلی ممنوع است .
نکاتی که برای شنا در سواحل دبی
برای حفظ ایمنی خود و همراهانتان مهم است بدانید که اگرچه آب های دبی بسیار آرام به نظر می رسند ، اما امواج آن ها می تواند به سادگی شناگران را از ساحل دور نماید . بنابر این در هنگام شنا مراقب باشید زیاد از ساحل دور نشوید و تنها در زمان حضور غریق نجات وارد آب شوید .

سواحل دبی سواحل دبی

سواحل دبی


بعلاوه در نظر داشته باشید که برای شنا کردن در دبی سواحل متعددی وجود دارد . اگر تمایل دارید از امکانات عالی بهره مند شوید می توانید از سواحل خصوصی هتل ها استفاده نمایید .
سواحل پارک های ساحلی امکاناتی نظیر اتاق رختکن به منظور تعویض لباس و خدمات دیگری چون زمین های ورزشی و ... در اختیار مراجعین قرار می دهند اما در ازای این خدمات ورودیه دریافت می کنند .
در ساده ترین حالت می توانید از سواحل عمومی استفاده نمایید . سواحل عمومی در بر دیره از کنار تالاب الممرز آغاز می شوند . این منطقه ، محلی مخصوص شنا و جت اسکی و ... است و کلبه های چوبی در آن ساخته شده است . به سمت جنوب و در بر دبی در ساحل جمیرا می توانید از امکاناتی مانند نیمکت ها و میزهای دارای سایه بان و مناطق حفاظت شده برای شنا استفاده نمایید . این منطقه مخصوص آفتاب گرفتن و تماشای منظره دریا است . دوش آب گرم و محل های مخصوص بازی کودکان نیز ازدیگر امکانات سواحل این منطقه است .
علاقمندان به ماهیگیری ، می توانند از بخش سنگ چین های کنار ساحل استفاده نمایند .
با ادامه حرکت به سمت جنوب ، مجددا یک ساحل عمومی کوچک قرار دارد که در نزدیکی باشگاه دریانوردی مخصوص دانشگاهوولن گونگ قرار دارد .
ساحل عمومی دیگری که اغلب مسافران و ساکنین دبی در آن قدم می زنند و به تماشای مناظر می پردازند ، ساحل مابین هتل متروپولین و هتل ساحلی شرایتون است .

*سواحل دبی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

تازه های دبی فا

تازه های برند ها و شعب

سینما ریل
reelcinema
اسپینس
spinneys
پاریس گالری
paris gallery
کارفور
carrefour

تازه های تور درون شهری دبی

تور دبی گردش با قایق
speed boat tour from dubai marina
تور دبی بالن سواری
sunrise hot air balloon ride from dubai
تور دبی کویر نوردی با شتر
half day camel trekking desert safari

تازه های شرکت های تجاری دبی

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا