راهنمای ساکنان و گردشگران دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های پنج ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های پنج ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های چهار ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های چهار ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
تور های سه ستاره بیسان گشت
بهترین نرخ هتل های سه ستاره دبی
ماه بعد
آبان ۱۳۹۷
ماه قبل
شنبه
یکشنبه
دوشنبه
سه شنبه
چهارشنبه
پنج شنبه
جمعه
 
 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
۲۶
۲۷
۲۸
۲۹
۳۰
 
 
 
 
 
 
 
 
 

بزرگترین مرجع گردشگری دبی به زبان فارسی

مکان های پیشنهادی دبی فا

تازه های برند ها و شعب

شرکت های ساختمانی برتر در دبی
top 10 construction companies in dubai
سینما ریل
reelcinema
اسپینس
spinneys
پاریس گالری
paris gallery
کارفور
carrefour

تازه های تور درون شهری دبی

تور دبی گردش با قایق
speed boat tour from dubai marina
تور دبی بالن سواری
sunrise hot air balloon ride from dubai
تور دبی کویر نوردی با شتر
half day camel trekking desert safari

تازه های شرکت های تجاری دبی

برترین مکان ها

پر بازدید ترین مکان ها

مناطق دبی

خور دبی
Dubai Creek
بر دبی
bur dubai
منطقه اﻟﻘﺼﻴﺺ دبی
Al_QusaisAl Qusais - Dubai
منطقه الورقاء دبی
Al Warqaa - Al Warqa - Dubai
راس الخور دبی
Ras al Khor, Dubai
منطقه ند الحمر دبی
Nadd Al Hamar - Dubai
منطقه ند شما دبی
Nad Shamma - Dubai
مارینا دبی
Dubai Marina

تازه ترین فعالیت ها

بار اول ۴ سال قبل اینجا بودم و قابل قبول بود اما سال ۹۶ مهرماه برای باردوم به این هتل رفتم با همسر وبچه۳ساله.برخلاف عرف تمام هتلهای دنیا به بچه سه ساله تخت کودک رایگان ندادند.اب فقط روز اول ۲ بطری دادند و بقیه روزها پولی بود. نظافت اتاقها بسیار سرسری و بی کیفیت.صبحانه تکراری و بسیار سطح پایین.اینترنت افتضاح که کل ۶شب اقامت ما به بهانه های مختلف قطع بود. واقعا در حد یک مسافرخانه شده و خاطره خوبی برای ما بجا نگذاشت.اصلا توصیه نمیکنم. با هزینه مشابه هتلهای بسیار بهتری میشه رفت تو همون منطقه دیره
پرسنل خيلي مهربوني داره
فرید توانگری درمورد فواره دبی عکس فرستاد

معرفی دبی

تاریخچه دبی

کشور امارات متحده عربی ، رسما پس از ترک کشور انگلیس از این منطقه ، در 2 دسامبر سال 1971 میلادی پایه گذاری شد . در این روز حاکمان هفت شیخ نشین منطقه به نام های ابوظبی ، دبی ، شارجه ، راس الخیمه ، فیجیره ، ام القوین و عجمان ، به پیشنهاد شیخ زاید بن سلطان آل نهیان که بر منطقه ابوظبی حکومت می نمود و راشد بن سعید آل مکتوم که حاکم منطقه دبی بود ، با یکدیگر متحد شده و کشور امارات متحده عربی به معنی شیخ نشین های متحد عرب را تاسیس کردند . از آن پس همه ساله در دوم دسامبر جشن هایی به همین مناسبت بر پا می شود و این روز را روز استقلال امارات متحده عربی می نامند.
بزرگترین شیخ نشین منطقه یعنی شهر ابوظبی به عنوان پایتخت کشور امارات متحده عربی انتخاب گردید . دومین شیخ نشین بزرگ ، دبی بود که به عنوان یک منطقه تجاری مهم مشغول فعالیت بود.
در اصل نام دبی از دو بخش " د " و " با " تشکیل شده است . " دبا " نام نوعی ملخ کوچک است که در زمان های گذشته و پیش از شهرسازی و آبادانی دبی در این منطقه پرتعداد بوده است . از این رو نام این منطقه را " دُبا " نهاده بودند که در طی مرور زمان به دبی تغییر یافته است .
در سال 1833 شیخ مکتوم به همراه 800 نفر از خویشاوندان خود از شیخ نشین ابوظبی به این منطقه کوچ نمودند و در دهانه نهر دبی ساکن شدند . از آن زمان حکمرانی آل مکتوم بر امارت و دبی آغاز گشت .
جمعیت ساکن در دبی در سال 1930 تنها حدود 20000 تن بود ، که یک چهارم آن را مهاجرین تشکیل می دادند . در سال 1950 میلادی شیخ راشد این آل مکتوم ، دستور داد تا نهر دبی را که در واقع یک خور طبیعی بود و به دلیل آمد و شد فراوان کشتی ها پر از گل و لای شده بود ، لای روبی نمایند . اگرچه این عمل یک پروژه بسیار عظیم و طولانی مدت محسوب میشد ، اما با اتمام کار لای روبی خور دبی ، واردات به این منطقه افزایش چشمگیری پیدا نمود و منطقه دبی در طی مدت کوتاهی به یک مرکز تجاری موفق برای ماهیگیری ، صید مروارید و تجارت مبدل گشت .
در سال 1966 میلادی درپی اکتشاف نفت ، حاکم دبی شیخ راشد از در آمدهای حاصل از فروش نفت برای توسعه زیرساختی دبی استفاده نمود و از آن زمان انواع ساختمال ها و هتل ها و مناطق گردشگری گوناگونی در دبی ساخته شد که در دنیا خاص و بی نظیرند و موجب جلب توریست به این منطقه هستند .

موقعیت جغرافیایی دبی

کشور امارات متحده عربی در سمت شمال شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است . امارات از شمال با خلیج فارس همسایه بوده و همسایگان غربی آن کشورهای قطر و عربستان سعودی و همسایگان جنوبی آن نیز کشورهای عمان و عربستان سعودی هستند . همچنین امارات متحده از سمت شرق به دریای عمان و کشور عمان ختم می شود .
مساحت کشور امارات متحده عربی حدود 83600 کیلومتر مربع است و بخش عمده آن را صحرا هایی تشکیل می دهد که گاه واحه هایی در آن ها یافت می شود . همچنین دو رشته کوه در کشور امارات قرار دارد . اما بخش عمده جمعیت این کشور در نواحی نزدیک به ساحل های نمکی ساکن هستند .
کشور امارات متحده عربی که دارای جزایر متفاوت است ، درواقع از اجتماع هفت شیخ نشین به نام های ابوظبی ، دبی ، شارجه ، راس الخیمه ، فیجیره ، ام القوین و عجمان تشکیل شده است .
بزرگترین شیخ نشین کشور امارات شهر ابوظبی و پس از آن شهر دبی است . شهر دبی که پرطرفدارترین شهر کشور امارات محسوب می شود با مساحت حدود 4114 کیلومتر مربع در ساحل جنوبی خلیج فارس واقع شده است . همچنین دبی پر جمعیت ترین شیخ نشین کشور امارات نیز هست . شهر دبی در سال 1833 توسط شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم به طور رسمی به عنوان یک شهر بنا نهاده شد . اگرچه آثار شهر سازی در دبی به سال 1799 بر می گردد ، اما پیش از سکونت شیخ مکتوم و قبیله اش در این منطقه ، دبی تنها دهکده ای کوچک بود که هیچ امتیاز و ویژگی منحصر به فردی نسبت به سایر روستاها نداشت .

حکومت دبی

حکومت در کشور امارات در دست یک امیر موروثی است . با این وجود نوع حکومت در این کشور از نوع فدرال است و هریک از امرای هفت شیخ نشین این کشور ، بر منطقه خود تسلط داشته و قوانین منطقه خود را مستقل از سایر مناطق وضع می کند . در هر یک از شیخ نشینان ، حکومت به صورت موروثی به نسل های بعد منتقل می گردد . البته این هفت امیر مجمعی به نام شورای عالی حکام تشکیل داده اند که تعیین کننده دولت و کابینه است .
در حال حاضر امیر و رییس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است .

فرهنگ و آداب و رسوم در دبی

فرهنگ بومیان و ساکنین کشور امارات و همچنین شهر دبی وابستگی بسیاری به مذهب آنان یعنی اسلام دارد . در واقع در این کشور سنت های اسلامی بسیار رعایت می گردد ، به نحوی که این سنن بر نوع لباس پوشیدن و خوراک مردم این منطقه تاثیر گذاشته است . با این وجود به دلیل آنکه بخش قابل توجهی از جمعیت کشور امارات را مهاجرین و گردشگرانی با ادیان ، سنن و زبان های دیگر تشکیل می دهد ، کشور امارات خارجی ها و گردشگران را در اجرای فرهنگ و آداب و رسوم خود آزاد گذاشته است . به عنوان مثال سرو الکل در هتل های کشورامارات متحده عربی آزاد است و در پوشیدن لباس های عربی نیز اجباری نیست . به همین علت است که ملیت های مختلف در کشور امارات بدون مشکل و در صلح با یکدیگر زندگی می کنند .
همچنین ساکنین دبی با مهمانان و گردشگران بسیار خوش برخورد و مودب هستند و رفتاری گرم ، دوستانه و مهمان نوازانه با غریبه ها دارند .
یکی دیگر از رسومات مردم کشور امارات که بر پایه سفارشات دین اسلام نهاده شده است ، اهمیت به خانواده و در کنار آن احترام و تکریم سالمندان است و به تجربه و پند آموزی نسل های قبل اهمیت فراوانی داده می شود . به همین علت بسیار دیده می شود که نسل های بسیاری با یکدیگر در یک خانه زندگی کنند . همینطور مردان در کشور امارات اجازه ازدواج با 4 همسر را دارند به شرط آنکه مساوات را در همه ابعاد میان 4 همسر خود رعایت نمایند .
مراسم ازدواج نیز در گذشته در کشور امارات بسیار پر زرق و برق و هزینه بر بود . اما اکنون با تدابیری که دولت اندیشیده ( جریمه نقدی یا زندان ) خرج این مراسم نسبت به گذشته کاهش یافته است . در این مراسم مردان و زنان جداگانه جشن می گیرند و جشن ها تا دو هفته به طول می انجامد . همچنین خانه ها بوسیله لامپ های سفید چراغانی می شوند . مسلمانان کشور امارات مانند سایر مسلمانان جهان روزانه 5 مرتبه نماز می خوانند و خواندن نماز در مسجد امری بسیار رایج است . در بسیاری از مغازه های این کشور بلندگوهایی نصب شده که زمان دقیق نماز خواندن را به فروشندگان و کارمندان یادآوری می نماید . خیره شدن به نمازگزاران یا قدم زدن میان آنان در امارات توهین و بی ادبی محسوب می شود .
علاوه بر این ها برخی مسابقات و ورزش های سنتی مخصوص مردم کشور امارات وجود دارد که میان مردم بومی این کشور رایج است . از جمله مسابقه شکار با اسب سواری و ...

زبان و مذهب در دبی

همان طور که از نام این کشور نیز می توان حدس زد ، زبان رسمی کشور امارات متحده عربی ، " عربی " می باشد . اگرچه زبان های انگلیسی ، فارسی ، اردو و هندی نیز به دلیل ورود مهاجران و مسافران ، در این کشور پر کاربرد هستند .
حتی برای تاجران این امکان وجود دارد که تنها با آموختن زبان انگلیسی و بدون آنکه عربی صحبت نمایند ، در این کشور به تجارت بپردازند .
همچنین در کشور امارات متحده عربی ، بیشتر نوشته های مغازه ها ، تابلوهای جاده ها ، منوی رستوران ها و ... به دو زبان عربی و انگلیسی نوشته می شود .
با وجود همه این مطالب ، اگر بتوانید چند کلمه عربی را حتی با تلفظ نا درست در صحبت هایتان به کار ببرید ، از خوش آمدگویی گرم تری برخوردار خواهید شد .
دین رسمی در کشور امارات متحده عربی اسلام است و طبق آمار بین 6 الی 20 درصد از کل جمعیت کشور امارات را شیعیان تشکیل می دهند ، بخش عظیم مسلمانان این کشور سنی هستند و حدود 4 درصد از مردم کشور امارات پیرو سایر مذاهب می باشند . با این وجود حکومت امارات از ترویج سایر ادیان در این کشور جلوگیری نمی کند . به عنوان مثال تا کنون در این کشور کلیساهای فراوانی ساخته شده است . دلیل این اقدامات از سوی کشور امارات متحده عربی ، وجود تعداد زیادی مهاجر با ادیان گوناگون در این کشور است . همچنین در طی هر سال عده زیادی مسافر با ادیان غیر از اسلام ، مدت زیادی در این کشور ساکن هستند . بنابر این حکومت امارات متحده عربی سعی در جلب رضایت همه ساکنین دارد .

پوشش در دبی

در کشور امارات نوع لباس پوشیدن آزاد است با این وجود محلی ها لباس های مخصوصی می پوشند . این البسه در میان مردان پیراهنی نسبتا گشاد ، سفید و بلند است که " دشاشه " یا " خاندورا " نامیده می شود و آن را به همراه یک سرپوش سفید یا قرمز رنگ به نام " کرا یا غتره" می پوشند و برای نگه داشتن آن روی سر از یک بند مشکی به نام " آکال یا آگال " استفاده می شود . شیوخ و تجار نیز ردایی نازک به رنگ مشکی یا قهوه ای روی دشاشه به تن می کنند . لباس زنان محلی نیز عبایی مشکی و بلند از جنس حریر بسیار ظریف به تن می کنند که ممکن است جلوی آن باز باشد . همچنین روی سر خود نوعی روسری به نام شیله می گذارند . برخی از آنان نیز از یک نقاب نازک مشکی و دستکش برای پوشاندن صورت و دست های خود استفاده می نمایند . اگرچه زنان قدیمی تر از از ماسک های چرمی به نام " بورف یا برقه " استفاده می نمایند که بینی ، ابرو و چانه های آنان را پوشش می دهد .
البته این البسه بیشتر توسط نسل قدیمی کشور امارات استفاده می شود و نسل جدید اغلب مطابق آخرین مد دنیا و برندهای مشهور لباس می پوشند .

قانون در دبی

پلیس ها در کشور امارات بسیار خوش برخورد هستند و اغلب توانایی صحبت به چند زبان رایج را دارند . بنابر این در صورت بروز مشکل می توانید از آنان کمک بگیرید .
از جمله قوانن کشور امارات که می توان گفت برای بومیان وضع شده است ، مربوط به ازدواج می باشد .با توجه به آنکه مراسم ازدواج در کشور امارات متحده عربی در گذشته بسیار هزینه بر بوده است ، اکنون دولت سقف 50 هزار درهم برای خرید جهیزیه در نظر گرفته است و تخطی از این قانون و ولخرجی ممکن است منجر به حبس در زندان یا جریمه نقدی 500 هزار درهمی شود .
در این کشور ، حرکت وسایل نقلیه در پیاده روها ممنوع است . به طور متقابل برای افراد پیاده نیز عبور از خیابان بدون توجه به قوانین رانندگی ( مانند استفاده از پل عابر ، عبور از خط کشی ها ، توجه به چراغ عابر پیاده و ... ) غیر قانونی است .
کشور امارات شدیدا در مقابل حمل و استعمال مواد مخدر سختگیر است و قوانین را با جدیت در این خصوص اعمال می کنند . حمل بیش از 5 گرم مواد مخدر در این کشور مجازات حبس ابد و بیش از 20 گرم دارای مجازات اعدام است . حتی حمل قرص های کدئین دار در این کشور جرم محسوب شده و مجازات حداقل 4 سال حبس را در پی دارد .
پلیس کشور امارات متحده عربی ، خطوط ویژه ای برای رسیدگی به مشکلات افراد در رابطه با مزاحمت سواری ها یا آزار جنسی اختصاص داده است تا به سرعت به شکایات رسیدگی نماید .
در صورت گم شن یا ربوده شدن اموال می توانید با شماره 999 تماس بگیرید و با واحد امنیت توریست ها در ارتباط باشید .
طبق قوانین به هر دلیل که فردی بومی یا غیر بومی در این کشو دستگیر و محکوم به حبس گردد ، می بایست کل دوره مجازات خود را در زندان های محلی سپری کند .
در صورتی که به هر دلیل در کشور امارات توسط پلیس دستگیر شدید سریعا از از مامورین درخواست کنید تا مراتب را به نزدیکترین سفارت جمهوری اسلامی ایران یا سرکنسولگری ایران اطلاع دهند و در صورتی که به زبان محل مسلط نیستید از امضای هرگونه اوراقی خود داری نمایید .

اقتصاد در دبی

درآمد حاصل از تولید ناخالص داخلی در کشور امارات متحده عربی مبلغی حدود 3.167 میلیارد دلار تخمین زده شده است .
کشور امارات روزانه 2 میلیون و 540 بشکه نفت تولید می کند که به طور کامل به سایر کشورها صادر می گردد . البته اقتصاد کشور امارات تنها بر پایه صادرات نفت نمی چرخد و از دیگر محصولات صادراتی کشور امارات می توان به گاز طبیعی ، خرما ، ماهی خشک وکالاهای ترانزیتی اشاره کرد . این محصولات اغلب به کشورهای ژاپن ، کره جنوبی ، تایلند و هند صادر می گردد .
بعلاوه بخش عظیمی از درآمد کشور امارات متکی به صنعت گردشگری است .
واحد پول این کشور " درهم امارات " می باشد . در حال حاضر مبلغ هر درهم بین 500 تا 1000 تومان ایران متغیر است .

حمل و نقل عمومی در دبی

امروزه ترافیک شدید ، یکی از مشکلات بزرگ شهر دبی است . با این وجود مسئولین این شهر از سال های گذشته به منظور پیشگیری از سنگین تر شدن ترافیک دبی ، از متخصصان ژاپنی ، آلمانی و آمریکایی کمک گرفته اند و در صدد رفع این مشکل بود اند .
از جمله وسایل حمل و نقل عمومی در شهر دبی اتوبوس های استاندارد شهری و اتوبوس های دو کابین هستند که توانایی انتقال 90 میلیون مسافر در روز را دارا می باشند .
علاوه بر سیستم اتوبوسرانی دو خط مترو ی با رنگ های سبز (با طول 20 کیلومتر و دارای 22 ایستگاه ) و قرمز (با طول 50 کیلومتر و دارای 35 ایستگاه ) نیز در دبی راه اندازی شده که قادر به جابه جایی 23 هزار نفر در ساعت است . سیستم هدایت این قطار ها بسیار پیشرفته و خودکار است .
همچنین یک سیستم قطار شهری ( مونوریل) به طول 5.4 کیلومتر ، با سیستم هدایت کاملا خودکار دارای 5 قطار سه واگنه در این شهر احداث شده است که دارای 4 ایستگاه بوده و قابلیت جابجایی 6 هزار نفر در ساعت را دارا می باشد .

وقایع و فستیوال ها در دبی

در کشور امارات و منطقه دبی فستیوال های سالیانه باشکوهی برگزار می گردد و همه ساله گردشگران زیادی را روانه این کشور می نماید .
 • یکی از پر طرفدار ترین و با شکوه ترین فستیوال های این کشور که همه ساله در ماه ژانویه برگزار می گردد ، فستیوال خرید است . در این فستیوال فروشگاه های بزرگ و مشهور اجناس خود را با تخفیف های قابل توجهی به فروش می رسانند . این فستیوال که به مدت 1 ماه طول می کشد از اواخر ماه ژانویه تا اواخر ماه فوریه برگزار می گردد و در کنار فروش اجناس ارزان قیمت ، مراسم آتش بازی و سایر تفریحات خیابانی نیز برگزار می گردد .
 • فستیوال مفاجعات و سورپرایز های تابستانه نیز مشابه فستیوال خرید است . فستیوال سورپرایز تابستانه به مدت 10 هفته پا بر جا می با شد . بعلاوه این فستیوال شامل کنسرت های فضای باز و نمایش های گوناگون است .
 • ماراتن دبی که همه ساله در ماه ژانویه برزار می گردد با جایزه یک میلیون دلاری اش همه ساله دوندگان فراوان حرفه ای و غیر حرفه ای را به منطقه دبی می کشاند . مسیر این مسابقه مارتن بیش از 40 کیلومتر است و برای شرکت در آن باید از یک سال قبل ثبت نام نمود .
 • مسابقه گلف سالیانه به نام Desert Classic همه ساله در ماه فوریه به مدت 6 روز در کلوپ گلف امارات برگزار می گردد . این مسابقه گلف از جمله مسابقات معتبر گلف در جهان است .
 • از دیگر مسابقات معتبری که سالیانه در کشور امارات و شهر دبی برگزار می گردد ، مسابقات اسب دوانی با جایزه 6 یلیون دلاری برای نفر اول است که شرکت کنندگان را از سراسر نقاط جهان به دبی می کشاند . این مسابقات در ماه مارس در باشگاه اسب دوانی دبی برگزار می گردند .
 • اگر در ماه آوریل به دبی سفر کردید ، فستیوال نمایش عروس را از دست ندهید . در این فستیوال عروسی های عجیب به نمایش گذاشته می شود . اگرچه این فستیوال در سراسر شهر برگزار می گردد اما برای تماشای بهتر مراسم می توانید به مرکز نمایشگاه های بین المللی نیز سری بزنید .
 • در ماه می فستیوال تجاری عربی با حضور 100 کشور برگزار می گردد . این فستیوال برای اقتصاد کشور امارات و وضعیت تجاری خاورمیانه حائز اهمیت است .
 • در ماه سپتامبر یک نمایشگاه بزرگ مربوط به پارچه به نام نمایشگاه بین المللی منسوجات خاورمیانه در محل نمایشگاه های بین المللی دبی برگزار می گردد که تماشای آن خالی از لطف نیست .
 • از دیگر وقایع ورزشی سالیانه که در دبی برگزار می گرددد ، مسابقات بین المللی راگبی (فوتبال آمریکایی) به نام Rugby Sevens است که به مدت 3 روز به طول می انجامد و در کنار آن تفریحات دیگری نیز وجود دارد
 • . روز ملی استقلال امارات متحده همه ساله در دوم دسامبر به شکل بسیار با شکوهی جشن گرفته می شود .
 • از جمله وقایع جالب و لذت بخش کشور امارات و شهر دبی ، تعطیلات مذهبی اسلامی است که با ماه های عربی هماهنگ می گردد و تاریخ برگزاری آن در هر سال متغیر است . از جمله این مراسم می توان به جشن ها و فستیوال های ماه رمضان واعیاد فطر و قربان و میلاد حضرت محمد (ص) اشاره نمود .
 • در ماه های فوریه و مارس می توانید از جشنواره غذا که در دبی برگزار می گردد دیدن فرمایید . در این جشنواره محبوب ترین غذا ها و حرفه ای ترین سر آشپزهای جهان گرد هم می آیند تا لحظات خوشی را برای بازدید کنندگان رقم بزنند .
 • از تاریخ 27 الی 30 ژانویه نمایشگاه بهداشت و درمان به نام ARAB HEALTH برگزار می گردد . در این نمایشگاه جدید ترین تجهیزات پزشکی و دندان پزشکی و انواع داروها و ... به نمایش گذاشته می شوند . این نمایشگاه یکی از پر بازدید ترین نمایشگاه های دبی است و به دلیل اطلاعات پزشکی مفیدی که در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد ، همه ساله خیل عظیمی از پزشکان ، دندان پزشکان ، جراحان ، اساتید دانشگاه ، دانشجویان و ... راهی این نمایشگاه می گردند .
 • همچنین در ماه فوریه می توان از نمایشگاه gulfood که فستیوالی برای نمایش انواع خوراک ها و سرویس های مهمان نوازی است ، دیدن نمود .همچنین در حاشیه این نمایشگاه تعداد زیادی از آشپزهای جوان ، با امید تبدیل شدن به ستارگان آشپزی و سرآشپزهایی بزرگ با یکدیگر به رقابت می پردازند . علاوه بر آن در کنار برگزاری این نمایشگاه اجلاس امنیت غذایی با هدف مقابله با چالش های غذایی در آینده با حضور 77000 نماینده غذایی از سراسر دنیا برگزار می گردد .

گردشگری دبی

 • تصور اسکی کردن ، برف بازی و تماشای پنگوئن ها در کشوری کویری که هرگز در آن برف نمی بارد قدری دور از ذهن و غیر قابل باور است . اما شما را به بازدید از پیست اسکی دبی دعوت می نمایم تا خاطره تفریحاتی به یاد ماندنی در پیست اسکی سرپوشیده ، آن هم در دل کویر را به ذهن بسپارید .
 • یکی از لوکس ترین هتل های کشور امارات متحده عربی که در دبی قرار دارد ، هتل قصر نام دارد . این هتل در زمینی به مساحت 850000متر مربع ساخته شده است و از الکن های اختصاصی آن می توان چشم اندازی زیبا را تماشا نمود . این هتل همچنین دارای استخر ، چندین رستوران ، تعداد زیادی گالری و ... است .
 • یک هتل بسیار لوکس و یکی از عجایب و دیدنی های جهان هتل آتلانتیس دبی است . این هتل دارای استخر ، امکان شنا با دلفین ها ، نمایی از دنیای زیر آب به شکل آکواریومی بزرگ ، رستوران های ملل گوناگون ، اتاق های بسیار لوکس ، مراکز اسپا ، باشگاه ورزشی و ... است .
 • از جاذبه های زیبای دبی که عصرها خانواده ها را به سوی خود می کشد ، پارک صفا نام دارد . این پارک محل مناسبی برای پیک نیک ، دوچرخه سواری ، دویدن ، طبخ کباب و غذا در طبیعت و ... بوده و دارای یک دریاچه بسیار زیبا است .
 • اگر به گیاهان و تزئینات باشکوه و عجیب با گل علاقه دارید ، حتما از پارک معجزه دیدن نمایید . رشد و پروش گونه های متفاوت از گل های زیبا در گشوری کویری با آب و هوای گرم و خشک ، مانند یک معجزه است . همچنین در مناسبت های مختلف ، تزیینات بسیار زیبایی با گل ها در این پارک قرار می گیرد .
 • بازار اژدها یکی از دیدنی های دبی است که به شکل یک اژدهای بزرگ ساخته شده و اکثر مغازه های داخل آن توسط چینی ها اداره می گردد . در این بازار از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می توانید پیدا کنید و شاید با کمی چانه زدن تخفیف خوبی از فروشندگان بگیرید .
 • اگر به ورزش های گوناگون نظیر دوچرخه سواری ، دو ، فوتبال ، اسکیت ، تنیس ، بسکتبال و ... علاقه دارید ، حتما سری به پارک البرشا بزنید . پارک البرشا یک پارک خانوادگی و مناسب پیک نیک ، با امکانات ورزشی و حتی تهیه و طبخ کباب و خوراک های دیگر است .
 • برای تماشای یکی از معماری های قدیمی اسلامی ، می توانید به محله جمیرا رفته از مسجد جمیرا دیدن فرمایید . مسجد جمیرا تنها مسجد در دبی است که به بازدیدکنندگان غیر مسلمان نیز اجازه ورود می دهد .
 • پیشنهاد ما به دوست داران شنا و تفریحات آبی ، پارک وایلد وادی است . در این پارک استخرهای جداگانه برای کودکان و بزرگسالان ، با سرسره های بلند و هیجان انگیز وجود دارد .
 • یکی از بخش های تاریخی دبی که شامل جاذبه های توریستی متنوعی می باشد ، محله بستکیه است . تماشای خانه های قدیمی و خاص این محله خالی از لطف نیست .
 • اگر شما نیز جزو علاقمندان آثار تاریخی هستید ، بازدید از قلعه الفهیدی را از دست ندهید . قلعه الفهیدی قدیمی ترین بنای دبی استو دیوارهای این قلعه زیبا از مرجان ها و صدف های دریایی ساخته شده است . همچنین یک موزه نیز در این قلعه احداث شده است . بی شک بازدید از چنین بنای بی نظیری را نباید از دست بدهید .
 • پس از ورود به قلعه الفهیدی ، می توانید از موزه دبی بازدید نمایید . در این موزه تصاویری از دبی ، شمشیرها و نیزه ها ، سکه های قدیمی ، اشیای کشف شده از مقبره های تاریخی و بسیاری اشیا تاریخی دبی به نمایش گذاشته شده است .
 • خانه شیخ سعید آل مکتوم ، پدر بزرگ امیر کنونی دبی نیز یکی از بناهای تاریخی دبی است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می نماید . ساخت این بنا مربوط به دورانی است که کشور امارات متحده عربی تشکیل نشده بود و این منطقه صرفا یک شیخ نشین بود .
 • یکی دیگر از مراکزی که بازدید از آن را به علاقمندان شنا و پیک نیک توصیه می کنیم ، پارک ساحلی الممزر است . در این پارک امکاناتی چون رختکن دوش برای استحمام پس از شنا و ... تعبیه شده تا گردشگران در آرامش به تفریح و استراحت بپردازند .
 • اگر به دنبال محل مناسبی برای خرید سوغاتی هستید ، حتما از مرکز خرید ابن بطوطه نیز دیدن فرمایید . با این کار هم برای عزیزانتان سوغاتی تهیه می نمایید و هم از 6 بخش بسیار دیدنی مربوط به ملل گوناگون ( از جمله ایران ) دیدن می کنید .
 • یک خرید عالی به همراه بازدید از بنایی دیدنی با سبک مصر باستان را می توانید در مرکز خرید وافی تجربه نمایید . داخل و خارج این مرکز خرید لوکس ، به شکلی بسیار زیبا طراحی شده و در کنار آن هتلی با همین سبک معماری برای مهمانان ساخته شده است . همچنین خانواده ها به هنگام خرید می توانند کودکان را در مرکز تفریحی مخصوص ، به دست مربیان بسپارند و در هنگاهی که فرزندشان مشغول بازی و تفریح است ، با خیال آسوده به تمامی بوتیک های این مرکز خرید سر بزنند .
 • سال های پیش یک پروژه بسیار خارق العاده و عظیم در دبی به مرحله بهره برداری رسید . بی شک ساخت جزیره های نخلی دبی امری بسیار دشوار بوده است . هم اکنون این جزیره ها و به خصوص نخل جمیرا با هتل های لوکس وپارک های آبی فوق العاده جذاب ، به محلی برای تفریح گردشگران تبدیل شده است .
 • یکی از مکان های محبوب گردشگری دبی ، پارک آبی آتلانتیس است که در نخل جمیرا قرار دارد . در این پارک آبی می توانید سر خوردن در تونل شیشه ای از میان کوسه ها ، بازی و شنا همراه دلفین ها و بسیاری تفریحات ناب دیگر را تجربه کنید .
 • طلا و جواهرات ، از جمله کالاهایی هستند که همیشه چشم را به خود خیره می کنند و حتی تماشای آن ها نیز دلپذیر است . اگر شما نیز علاقمند به تماشا و خرید طلا ، سنگ های قیمتی و الماس های تراش خورده هستید ، حتما از بازار طلای دبی دیدن فرمایید . همچنین می توانید در کنار خرید و تماشای طلا ، سری به مغازه های پخت نان های سنتی که در این بازار قرار دارند بزنید یا از دیگر مغازه های این منطقه لباس های بلند و سنتی عربی و شلوارهای گلدوزی شده تهیه نمایید .
 • از مشهورترین بناهای دبی که نام آن را بسیار شنیده ایم و تصاویر آن را بسیار دیده ایم برج العرب می باشد . این برج زیبا که به شکل بادبان یک کشتی طراحی شده و در میان آن قرار دارد ، دارای امکانات تفریحی و رفاهی فراوان می باشد . هر اتاق پیشخدمت اختصاصی دارد . همچنین هتل برای میهمانان مراکز تفریحی گوناگونی چون پارک آبی ، آکواریوم با منظره زیر دریا ، رستوران های لوکس و ... است .
 • اگر در نزدیکی منطقه جمیرا هستید و به شنا و بازی های آبی علاقه دارید ، حتما از پارک ساحلی جمیرا دیدن فرمایید . این پارک که محل مناسبی برای گردش به همراه خانواده است ، از انواع امکانات برای آسودگی گردشگران برخوردار است .
 • در منطقه بر دبی ، می توانید از پارک خور بازدید فرمایید . این پارک زیبا دارای اسکله های ماهیگیری ، مسیرهایی برای پیاده روی و دویدن ، نوعی تله کابین با ارتفاع 30 متر و ... است .
 • بنایی بسیار با شکوه در شهر دبی قرار دارد که رکوردهای جهانی فراوانی به نام آن ثبت شده است . این بنای عظیم برج خلیفه نام دارد که بلند ترین برج دنیاست . برج خلیفه شامل امکانات متعددی از جمله چندین استخر ، چندین رستوران ، تعدادی هتل ، کتابخانه و ... است .
 • در فضای بیرون برج خلیفه دریاچه خلیفه قرار دارد . این دریاچه دارای یک ویژگی منحصر به فرد به نام فواره دبی است . آبنماهای تعبیه شده در این دریاچه معمولی نیستند ، این فواره ها آب را تا ارتفاع 150 متری به بالا پرتاب می کنند و با ویژگی های منحصر به فردی که در ساختار آن ها وجود دارد ، آب را در هوا به رقص در می آورند . تماشای رقص آب همراه با موسیقی ایرانی و سایر ملل و نورهای رنگی را به شما توصیه می کنیم .
 • حتما تجربه حرکت در تونلی شیشه ای با منظره اقیانوس برای افراد بسیار جذاب و حیرت آور است . برای کسب این تجربه دل انگیز ، از آکواریوم زیر آب دبی دیدن فرمایید . همچنین غواصی میان ماهی ها و غذا دادن به آن ها نیز تجربه ای است که می توانید این تجربه را با مراجعه به طبقه اول مجتمع تجاری دبی مال و ورود به بخش آکواریوم ، کسب نمایید .
 • یکی دیگر از پارک های مناسب برای پیک نیک به همراه خانواده ، خرید و ورزش ، پارک زعبیل است . پارک زعبیل از سه بخش ارتباطات ، انرژی جایگزین و فناوری تشکیل شده و زمین های مخصوص برای ورزش های کریکت و گلف در آن ساخته شده است . همچنین دارای سالن آفی تئاتر ، دریاچه برای قایق رانی ، مرکز خرید و بسیاری امکانات دیگر است .
 • شهر دبی مملو از پارک های زیبا و مناسب برای پیک نیک با خانواده است . یکی دیگر از این پارک ها که دارای زمین بازی برای کودکان است ، پارک الرشیدیه دبی نام دارد . این پارک داراری امکاناتی نظیر سایبان برای استراحت خانواده و مغاز های اغذیه فروشی است .
 • از تفریحات جالبی که جزئی از سنت های قدیمی مردم دبی است سواری با لنج بر روی آب است . اگرچه امروزه با مدرن شدن دبی ، قایق های کروز جایگزین لنج های قدیمی شده و گردشگران می توانند از داخل این کشتی ها به تماشای دیدنی های حاشیه ساحل شهر دبی بپردازند و از صرف شام به همراه موسیقی زنده و سایر تفریحات داخل کشتی لذت ببرند .
 • تجربه صرف شام زیر ستاره ها ، صحرا نوردی با اتومبیل های لندکروز ، شتر سواری در کویر ، خوابیدن در چادرهای صحرایی و ... را می توانید با پرداخت حداقل 200 درهم ، در تور صحرای دبی تجربه کنید .
 • طرفداران کارهای عجیب و هیجان انگیز می توانند با مراجعه به خیابان شیخ زاید ، مرکز بانجی جامپینگ دبی ، لذت و هیجان پرشی امن از ارتفاع را تجربه نمایند . بهتر است قبل از مراجعه یک یا چند وقت پرش برای خود رزرو نمایید .
 • اگر به نمایش دلفین ها و شنا همراه با این ماهی های باهوش علاقه دارید ، می توانید به یکی از دو دلفیناریوم شهر دبی ، واقع در پارک خور یا مجموعه هتل های آتلانتیس مراجعه نمایید . در دلفیناریوم پارک خور ، شیرهای دریایی در کنار دلفین ها به رقص و اجرای نمایش می پردازند .

وضعیت حقوق بشر در کشور امارات

در کشور امارات متحده عربی شهروندان حق انتخاب یا تغییر دولت و همچنین عضویت در احزاب سیاسی را ندارند . همین مساله یکی از عللی است که وضعیت حقوق بشر در کشور امارات متحده عربی را مورد انتقاد سازمان های حامی حقوق بشر قرار داده است .
همچنین به دلیل آنکه کشور امارات بسیاری از معاهدات بین المللی در مورد حقوق کارگران را امضا نکرده است ، کارگران خارجی در این کشور از بخش عظیمی از حقوق کار محروم هستند .
بعلاوه استفاده اجباری از کودکان لاغر اندام به عنوان سوارکار در مسابقات شتر سواری و سو استفاده از آنان نیز هواره مورد انتقاد سازمان های فعال در زمینه حقوق بشر قرار گرفته است .

تعطیلات رسمی کشور امارات

 • 1 ژانویه ، آغاز سال نو میلادی
 • • عید قربان •
 • • سال نو بر اساس تقویم اسلامی •
 • • 6 اوت ، روز تاجگذاری شیخ زاید بن سلطان آل نهیان •
 • • روز معراج پیامبر اسلام ،حضرت محمد (ص) •
 • • 2 دسامبر ، روز ملی استقلال امارات متحده عربی •
 • • عید سعید فطر در پایان ماه رمضان •

آب و هوا و بهترین زمان سفر به دبی

دبی یک شهر صحرایی در کشور امارات است و طبیعتا دارای آب و هوای بسیار گرم است و در ساعات روز تابش آفتاب در این منطقه بسیار شدید می باشد . در ماه های می تا سپتامبر دمای هوا به حد اکثر خود ، یعنی به دمایی حدود 39 تا 40 درجه می رسد . همچنین در این زمان احتمال بارش باران تقریبا به صفر می رسد .
خنک ترین ماه های سال در دبی ، ماه های دسامبر و ژانویه هستند و امکان دارد در این ماه ها شاهد بارش باران در دبی باشید .
از سویی دیگر برای سفر به دبی لازم است در نظر داشته باشید که هوای دبی گاه بسیار مرطوب و شرجی می شود و گاه بسیار داغ . اما در هوای داغ از رطوبت هوا کاسته شده و وضعیت آب و هوایی برای گردشگران قابل تحمل تر می شود . بهترین زمان برای سفر به دبی ماه های دسامبر و مارچ است . در این زمان هوا دلپذیر تر بوده و عصرها خنک تر است . لازم به ذکر است که در ماه های گرم که تابش آفتاب حدود 10 الی 11 ساعت در روز است ، مراکز تفریحی و جاذبه های گردشگری تا پاسی از شب مشغول فعالیتند تا گردشگران بتوانند بازدیدهای خود را از ساعات خنک تر و هنگام غروب آفتاب آغاز نمایند و تا نیمه شب به تفریح بپردازند .

رکوردهای جهانی دبی

 • قطار شهری دبی طولانی ‌ترين قطار شهری تمام خودكار در دنيا به شمار مي‌رود .
 • پارک معجزه ، بزرگترین باغ گل جهان است .
 • سرسره پارک آبی وایلد وادی ، دومین سرسره آبی از نظر ارتفاع و سرعت در دنیا ، پس از سرسره آبی آمریکای شمالی است .
 • برج خلیفه بلندرین برج جهان شناخته شده است .
 • برج خلیفه بلند ترین سازه در دنیا است که بدون کابل یا هر وسیله دیگری استوار است .
 • برج خلیفه رکورد برجی با بیشترین طبقات را داراست .
 • رکورد بزرگترین بالکن برای تماشای نمای بیرون برج به برج خلیفه اختصاص دارد .
 • طبقات برج خلیفه ، رکورد بیشترین مساحت در میان برج های جهان را دارا هستند .
 • رکورد بلند ترین آسانسور جهان به نام برج خلیفه ثبت شده است .
 • رکورد بلندترین آسانسور باربری جهان به نام برج خلیفه به ثبت رسیده است .
 • بلندترین مسجد جهان در کشور امارات متحده عربی - شهر دبی قرار دارد . این مسجد در طبقه 158 ام برج خلیفه واقع شده است .
 • رکورد بلندترین استخر شنای جهان به استخری در طبقه 76 ام برج خلیفه اختصاص یافته است .
 • رکورد بلندترین دیسکوی جهان ، مختص باشگاه شبانه ای در طبقه 144 برج خلیفه است .
 • بلندترین رستوران جهان در ارتفاع 442 متری زمین و در طبقه 122 برج خلیفه قرار دارد .
 • برج خلیفه رکورد دار بلندترین آتش بازی سال نو در جهان است .

سفر دبی

سفر به دبی

راهنمای سفر دبی برای افرادی که قصد سفر دبی را دارند کارایی و کاربری بالایی خواهد داشت. سفر دبی با قصد تماشای مکان های دیدنی ، تفریحی ، سرگرمی ، مراکز خرید ، رستوران ها اغلب صورت می گردد. پس داشتن اطلاعاتی در خصوص این مکان ها و جاذبه های دیدنی می تواند در لذت بخش تر بودن سفر دبی شما کمک نماید. رزو هتل و داشتن اطلاعات در خصوص هتل های معروف و لوکس در دبی ، مراکز خدماتی ، سیستم حمل و نقل مواردی دیگری می باشند که برای سفر دبی خاطره انگیز کمک کننده خواهد بود. سایت دبی فا قصد خود را رضایتمندی افرادی که قصد سفر دبی دارند قرار داده است و با ایجاد راهنمای سفر دبی این امر را به ظهور رسانده است.

سفر دبی هزینه

هزینه ای که برای سفر دبی نیاز می باشد بسته به امکاناتی رفاهی و خدماتی که انتخاب می نمایید متعدد می باشد. تور سفر دبی با هزینه های متعددی امکان پذیر می باشد. اینکه چه پروازی را انتخاب می نمایید، چه هتلی را در نظر گرفته اید ، چه رستوران هایی را انتخاب می نمایید با هزینه مختلفی رو به رو می شود.

سفر دبی با کشتی

اگر اهل گردشگری و سفر باشید حتما تاکنون از وسایلی مانند هواپیما اتوبوس قطار یا اتومبیل شخصی استفاده کرده اید ، ولی کمتر کسی است که برای مسافرت سوار کشتی شده باشد .سفر دبی با کشتی می تواند تجربه خوبی از سفر دریایی باشد.
سف دبی با کشتی به واسط دریای خلیج فارس و جزیره های موجود در آن انجام موجود می گردد. سفر دبی با کشتی برای ساکنین جنوبی کشور می تواند صرفه اقتصادی بیشتری داشته باشد و در مقابل پرواز با هواپیما از طریق راه های آبی وارد دبی می شوند و هزینه حمل و نقل خود را کاهش می دهند.
مطالعه بیشتر

سفر تور دبی

سفر دبی با تور

سفر دبی با تور جزو آیتم هایی است که در اغلب آژانس های هواپیمایی سرویس دهی می شود. تور سفر دبی در مدت زمان های مختلفی وجود دارد و به طبع آن هزینه تور دبی در قیمت های متعددی وجود دارد.

سفر دبی در تابستان

سفر دبی در تابستان ، شهر توریستی دبی در کشور گرم و کویری امارات متحده عربی و در نزدیکی دریا واقع شده است . به همین دلیل است که در بسیاری از ماه های سال آب و هوای این منطقه بسیار گرم است و در تابستان هوای دبی به گرم ترین مقدار خود می رسد و دمای هوا حتی تا 50 درجه سانتی گراد هم بالا می رود . مضاف بر آن ، شرجی بودن هوای دبی ، تحمل گرما را سخت تر می کند . جالب است که اگرچه بهترین زمان سفر به دبی ، اواسط پاییز تا اواسط بهار است ، با این وجود گرمای هوا در تابستان مانع حضور گردشگران در این شهر نشده است ! خانواده های بسیاری هستند که بخاطر مدرسه فرزندانشان فصل تابستان را برای سفر به دبی انتخاب می کنند .
مطالعه بیشتر

سفر به دبی بدون تور

اگر می خواهید سفر دبی را خود و بدون همراهی با تور دبی داشته باشید پس دانستن نکات بیشتری لازمه سفر شما خواهد بود. آشنایی با مراکز خرید ، مراکز تفریحی، هتل های لوکس ، رستوران ها ، مراکز خدماتی و غیره را باید در ذهن خود داشته باشید. میتوانید از محتوای وبسایت دبی فا کمک بگیرید.

نکات سفر دبی

قیمنت سفر دبی

قیمت سفر دبی در رنج قیمتی متفاوتی وجود دارد. اینکه از چه وسیله حمل و نقلی یعنی هواپیما یا کشتی را انتخاب می کنید و یا اینکه در چه مدت زمانی مثلا سه روزه و یا هفت روزه می روید و یا اینکه چه هتل و مراکز خدماتی را انتخاب می نمایید تمامی در قیمت سفر دبی شما تاثیرگذار می باشد. تورهای مختلف قیمت های مختلفی را برای سفر دبی خود اعلام می نمایند

تذاکر سفر دبی

تذاکر سفر دبی به نکات و راهنمایی های سفر دبی بر می گردد که برای افرادی که قصد سفر دبی دارند ملزوم می شود.

سفر دبی از قشم

جزیره قشم یک از پل های ارتباطی میان ایران و دبی است که به واسط قایق و کشتی انجام می شود. حمل و نقل دریایی برای سفر به دبی یکی از انتخاباتی است که می توانید داشته باشید و شاید برای ساکنین جنوبی کشور با هزینه کمتری همراه باشد.

سفر به دبی با قایق

سفر به دبی با قایق از طریق راه های دریایی می تواند با هزینه کمتری همراه شود مخصوصا برای افرادی که در جنوب کشور ساکن هستند. با ورد به جزیره های قشم و کیش و بندر لنگه می توانید از طریق کشتی به سمت دبی عزیمت می نمایند.

خاطره سفر دبی

خاطره سفر دبی می تواند به مشاهدات و لذت هایی که در مراکز تفریحی ، رستوران ها ، مراکز خرید دبی داشته اند برمی گردد. خواندن این خاطرات می تواند شما را با زیبایی و حسی که در مکان های مختلف در دبی است آشنا می نماید.

ثبت نام کاربر جدید

قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد شوید
ثبت نام با گوگل یا

ورود

ورود با گوکل یا رمز عبور را فراموش کرده اید؟

جستجو