یک بار دیگر ساخت بلندترین برج جهان در دبی

دبی باز هم فکر هایی در باره ساخت بلند ترین برج جهان را دارد . تا به حال برج خلیفه به عنوان بلند ترین برج جهان شناخته شده بود . اما این بار دبی در سر دارد چیزی فراتر و بلند تر از برج خلیفه را بالا بیاورد . برجی که آنقدر بلند است که با نگاه کردنش کلاه که هیچ خودتان هم می افتید .

تا کنون برج خلیفه به عنوان بلند ترین برج جهان شناخته شده بود اما پرژه جدید دبی ساخت برجی فراتر از آن است ، این برج جز برنامه های سال ۲۰۲۰ می باشد و انتظار می رود که تا سال ۲۰۲۰ به اتمام برسد .

5a2a

از ارتفاع دقیق این برج هنوز پرده برداری نشده است اما با توجه به این که قرار است نام بلندترین برج جهان را به یدک بکشد پس باید ارتفایی بالا تر از برج خلیفه یعنی ۸۲۸ متر داشته باشد . گفتنیست که این پرژه پس از اتمام یک دید پانورما از کل شهر، دیدی به وسعت ۳۶۰ درجه از کل شهر را امکان پذیر میکند .

. یکی از معماران بسیار معروفی که پشت این پروژه عظیم میباشد سانتیاگو کالاتراوا والز است که پیش از این هم مسئول ساخت مرکز تجارت جهانی PATH Station بوده است

 

هزینه براورد شده برای این پروژه عظیم چیزی حدود ۱ میلیارد دلار است .

اگر شما هم اهل سفر به دبی و گردش هستید با سایت دبیفا که مرجع تخصصی و همه جانبه در زمینه دبی می باشد همراه باشید . جهت اطلاع از تور دبی ، ویزا دبی با ما در ارتباط باشید .

3a1a4a

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *