ساخت بزرگترین چرخ فلک دنیا در دبی ، عین دبی

پرژه عظیم دیگری با نام عین دبی که به معنی چشم دبی است در راه است .

باز هم دبی در ساخت بزرگترین چرخ و فلک دنیا پیش قدم شده است . یک چرخ و فلک بسیار بزرگ کا با بالا رفتن توسط آن می توان کل دبی را زیر پای خود دید .ساخت این پرژه عظیم و رکورد شکن در نزدیکی ساحل جمیرا در نظر گرفته شده است .

d6

 

d5

سازه این چرخ و فلک عظیم جسه در جزیره بلو واترز در حال احداث می باشد . در جزیره ای در جنوب شهر بسیار زیبای دبی . گفتنیست مسیرهای دسترسی به این جزیره نیز خود از شاهکار های دبی است .

d4

این چرخ و فلک از جمله سرگرمی های بسیار فوق العاده ای خواهد بود که مسافران زیادی از تور دبی را به خود جذب خواهد کرد و خاطره ای به یاد ماندنی را برای مسافران و همچنین ساکنان دبی به ارمغان خواهد آورد .

از چرخ و فلک عین دبی به عنوان بی سابقه ترین در مهندسی این نوع سازه چه از لحاظ ابعاد و چه از لحاظ پروسه در نظر گرفته شده است . با اعلام نام این چرخ و فلک به عنوان عین دبی ، از قسمتی از این سازه نیز پرده برداری شد و شگفتی زیادی را با خود به همراه آورد .  این قسمت شامل دوک و توی چرخ و فلک بود که توسط دو جرثقیل بزرگ دنیا نصب گردید . ایت قسمت های چرخ و فلک شامل ۴۰ متر طول و۲۰ متر ارتفاع است که این قسمت ها بر روی بازو های ۱۲۶ متری نصب میشوند و گفته شده است فلزات و آلیاژی که در آن به کار رفته است مانند آلیاژ و فلزاتی است که در نیروگاه های اتمی به کار رفته است که حدود ۱۸۰۵ تن وزن دارد.

d2

 

d1

مهندسین شرکت مراس که سازندگان این سازه بوده اند اعلام کردند ” این چرخ و فلک احساس هیجان فوق العاده و بی  نظیری همراه با ملایمت خاصی از هیجان را به علاقمندان سرگرمی می دهد و با دیدن نمای دبی از بالا در این چرخ و فلک منظره ای فراموش نشدنی و زیبایی از شهر دبی را خواهند دید . “

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *