دبی در شاخص نوآوری به رتبه چهاردهم صعود کرد

دبی مرتبه‌ای دیگر از نظر عملکرد در زمینه نوآوری فوق‌العاده ظاهر شد. اکنون رتبه این شهر از نظر نوآوری به ۱۴ از میان ۳۰ شهر برتر در همین زمینه رسیده است. در واقع رتبه آن حتی از شهرهایی همچون برلین، مادرید، شانگهای و سائوپائولو نیز بهتر است.

نتایج شاخص اخیر توسط اتاق بازرگانی و صنایع دبی منتشر شده است. برای دسته‌ بندی شهرها، خروجی نوآوری آن‌ها در چندین زمینه چالش برانگیز نظر گرفته شده است. در فهرست جدید، برترین شهر هنک کنگ بوده است. این شهر در مقایسه با فهرست قبلی توانست دو رتبه صعود کند و به رتبه اول از نظر شاخص نوآوری برسد. در دنباله آن شهرهای نیویورک، لندن، سنگاپور و سئول قرار دارند.

گفتنی است هنگ کنگ اکنون در بسیار از شهرها جزو برترین ها محسوب می‌شود. به عنوان نمونه این شهر سال ها است در رتبه نخست جذب توریست قرار داشته و برای توریست های سراسر دنیا نخستین مقصد به شمار می‌آید.

دبی در کنار سانفرانسیسکو تنها شهرهایی هستند که طی سال های اخیر، از نظر شاخص نوآوری پیشرفت مستمری از خود نشان داده‌اند. رتبه بخش خصوصی دبی در شاخص نوآوری سال جاری به میزان سه درصد افزایش پیدا کرد. ابن در حالی است که پیشرفت آن حین جابه‌جایی بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ برابر شش درصد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *