با اتوبوس های محلی دبی آشنا شوید

شما هم با اتوبوس های محلی دبی آشنا شوید تا کاهشی در هزینه سفرتان داشته باشید .

در واقع برای تعداد کم با توجه به توقف زیاد اتوبوس های محلی ، بسیاری از افراد تور دبی ترجیه می دهند از تاکسی های شهری برای تردد در دبی در طول سفر استفاده کنند . اما اگر تعداد اعضا یا گروهی که با آن سفر کرده باشید زیاد است پیشنهاد ما استفاده از اتوبوس های محلی است چرا که کرایه آن نسبت به کرایه تاکسی بسیار پایین تر است . هزینه اتوبوس های محلی دبی چیزی حدود ۲ درهم می باشد . اما دانستن ایستگاه اتوبوس ها نیز مهم است .

dubai bus

اتوبوس های درون شهری دبی بسیار تمیز ، مجهز و همچنین دارای سیستم تهویه هوا می باشند . پس اگر نگران هوای گرم و شرجی دبی هستید باید بدانید که این اتوبوس ها شرایط حمل و تقل را برای شما سخت نخواهند کرد . اما این را هم باید بدانید که با توجه به کوتاه بودن طول سفر استفاده از اتوبوس ها میتواند تایم شما را برای گشتن بیشتر دبی بگیرد . چرا که مانند هر اتوبوس داخل شهری دیگری ، در ایستگاه های مختلف برای پر و خالی کردن مسافر توقف دارد .

گفتنیست این اتوبوس ها بیشتر برای ساکنن دبی میباشد که کارکنان کم درامد دبی هستند و برای کاهش هزینه روزانه خود از این اتوبوس ها استفاده می کنند . و درواقع هدف این سیستم حمل و نقل کمک و پاسخ گویی به افراد کم درامد شهر دبی می باشد .

ردیف های جلوی این اتوبوس ها مختص بانوان و کودکان است و انتهای اتوبوس مختص آقایان می باشد . نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که درست است در دبی آزادی جنسیتی وجود دارد اما بسیار قانون مند هستند و این امر که قسمت بانوان و آقایان در اتوبوس را جدا کرده اند  بسیار برایشان حایز اهمیت است .

اگر شما نیز قصد استفاده از این اتوبوس ها را دارید می توانید برنامه و ساعات حرکت و توقف این اتوبوس ها را از سایت اتوبوس رانی درون شهری دبی دریافت کنید . که به شما نقشه ای از شهر را نیز در اختیارتان قرار می دهد که می توانید کل مسیر ها و ایستگاه های اتوبوس را داشته باشید .

در دبی چیزی حدود ۷۹ ایستگاه اتوبوس مختلف در سراسر شهر وجود دارد که تقریبا بیشتر نقاط شهر را پوشش می دهد .

از جمله ایستگاه های مهمی که که این اتوبوس ها در تردد هستند ایستگاه بازار امارات به ایستگاه بازار و ایستگاه مترو برج الخلیفه به دبی مال می باشد که با توجه به ازدحام جمعیت در آن منطقه استفاده از این اتوبوس ها پیشنهاد می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *